דף הבית » מה זה סגנון נורדי?

עדכונים למייל

יצירת קשר

עיצוב פנים

מה זה סגנון נורדי?

עיצוב נורדי
עיצוב נורדי

הסגנון הנורדי הוא סגנון אשר מגיע אלינו היישר מסקנדינביה. הוא התחיל את דרכו שם בשנות הארבעים- חמישים והתפשט למדינות כמו שבדיה, פינלנד ונורווגיה. סגנון זה מושפע מאוד ממזג האויר הסקנדינבי אשר מאופיין בקור וגורם לכך שהאנשים המתגוררים בבית ישארו בו לזמנים ארוכים. על כן זהו עיצוב שמאופיין מאוד בפונקצינאליות ונוחות. העיצוב הנורדי הוא אינו עיצוב מפואר אלא מאפיין סגנון חיים פשוט ונוח לשימוש. הוא מינימליסטי, מתחבר לטבע והקו שלו נקי בעל קוים גיאומטרים סימטריים. בבתים בעלי עיצוב נורדי תראו חלונות גדולים ושקופים אשר תפקידם להכניס כמה שיותר אור טבעי במקום שהשמש בו מאוד חסרה. כמו כן, תראו המון את הצבע הלבן והשמנת ברהיטים אשר משולבים עם עציצים ירוקים על מנת להכניס מעט טבע הביתה. יש הרבה שהתבלבלו ויגידו שמדובר בעיצוב מודרני בגלל הקווים הנקיים, אך בניגוד לעיצוב המודרני, כאן יש המון רוך. במאמר זה תוכלו לקרוא על מספר דוגמאות טובות ליצירת אלמנטים מהסגנון הנורדי בביתכם.

צבע הרצפות וצבע הקירות

הרצפות והקירות הן למעשה הרקע של הבית. בבתים סקנדינביים שלא יוצאים מהם הרבה בגלל מזג האויר הקר, יש צורך שרצפות אשר לא צריך לבצע בהן שטיפה. לכן בהרבה מן הבתים בסגנון זה אתם תראו רצפת עץ בגוון מולבן. העץ הוא למעשה החיבור לטבע והגוון הוא גוון נקי אשר מכניס עוד אור לבית. גם הקירות לרוב יהיו בגוון הלבן או השמנת. לעיתים תראו קירות בגווני פסטל עדינים במיוחד על מנ להכניס מעט חום. 

הפיכת רהיטים ישנים לרהיטים בסגנון נורדי

כמו שכבר אמרנו, הסגנון הנורדי הוא סגנון פשוט ופונקציונאלי, על כן, הסקנדינביים והמדינות אשר משתמשות בעיצוב זה יעדיפו להשתמש ברהיטים ישנים ולשפץ אותם. בגלל שהצבע המולבן הוא השולט, ניתן למעשה לקחת כל רהיט עץ ישן ולצבוע אותו בגווני לבן או שמנת. אם אתם רואים בבית רהיט ישן עם גוון לבן משופשף תדעו שזה רהיט בסגנון הנורדי. לכן למעשה, כל אחד כיום יכול להכניס אלמנטים מהסגנון הנורדי לביתו מבלי להוציא על כך הרבה כסף. 

אקססוריז לבית בצורות גיאומטריות

בבתים הסקנדינביים, על מנת לייצר שתוך הסגנון מעט חום ורוך, מכניסים אקססריז לבית בצורות גיאומטריות. אלו יכולות להיות מסגרות של תמונות בקווים ישרים, נרות עדינים אשר מקשטים פינות חמד מסוימות בבית וחפצים אשר עשויים מעץ או מתכת. החפצים הם פשוטים מאוד וניתן כיום בלי בעיה למצוא אותם גם בארץ באיקאה לדוגמא. כמו כן, השילוב של גווני לבן עם מתכת שחורה הוא מאוד מתאים בסגנון זה ולעיתים מוספים לו גם עץ בהיר מאוד בגוון מולבן. 

לסיכום, אם גם אתם מעוניינים להכניס את הסגנון הנורדי לביתכם, תוכלו לעשות זאת ללא בעיה ובלי המון הוצאות. פשוט קחו מספר אלמנטים אשר מאפיינים את הסגנון והכניסו לביתכם. 

מה אתם חושבים?